10 вересня 2021
Надійшли у продаж нові ТЕНи з двома термозапобіжниками
Надійшли у продаж нові ТЕНи 481010550891 (Kawai) Whirlpool (оригінал) із двома термозапобіжниками.
ТЕНи з двома термозапобіжниками використовують у тих системах, де немає механічного реле рівня води, а застосовується тільки аналоговий (електронний) пресостат. У разі залипання реле ТЕНу або пробою ТЕНу на корпус, живлення на нього буде відсічено одним термозапобіжником, а у разі неправильного фазування вилки в розетці при тих же умовах та іншим термозапобіжником.
Таке рішення перешкоджає аварійному включенню ТЕНу без води та служить захистом від спалахів.
15 серпня 2020
Основні правила техніки безпеки та експлуатації пральних машин та іншої КБТ
Будь ласка, прочитайте цю статтю. Сподіваємося, вона буде для Вас корисною.
Пральна, посудомийна, сушильна машини та багато інших сучасних побутових приладів є складними цифровими електронно-механічними пристроями, які вимагають дотримання певних норм і правил експлуатації:
Техніка має бути обов'язково заземлена (не занулена!)
Підключення побутового пристрою до електричної мережі повинне проводитися через пристрої захисту від перевантаження, для автоматичного відключення приладу у разі появи в ньому стану близького до короткого замикання. А також підключення слід виконати через пристрій захисного відключення (ПЗВ) або диференціальний автомат, яке відключить техніку у разі позаштатного витоку струму з силових ліній (!).
Використання техніки у вологих приміщеннях (ванних кімнатах тощо) протягом деякого терміну, тягне за собою появу паразитної провідності між електричними частинами приладу, та/або окислення електричних з'єднань та струмопровідних шляхів електронного модуля та його компонентів. Це нерідко спричиняє подальше нагрівання і прогар силових і сигнальних ліній електронного пристрою!
При поганому електричному контакті на лініях живлення приладу виникає нестабільність амплітуд напруги, що тягне за собою появу різних перехідних процесів, що протікають як у силових елементах приладу, так і в ланцюгах електронного блоку управління.
Силовий блок (модуль) управління є складним аналогово-цифровим пристроєм. Його робота організована керуючою програмою, яка завантажена в пам'ять мікроконтролера(ів), здійснюючи керування та контроль поточного стану машини (за допомогою виконуючих пристроїв та різних датчиків). Силовий блок зазвичай працює у зв'язці з модулем інтерфейсу – панеллю управління користувача. Навіть у режимі очікування ці модулі обмінюються даними про поточний стан приладу за певним протоколом передачі даних, зберігаючи ці дані у різні області пам'яті.
Під час появи перехідного процесу передача даних починає порушуватися, і в пам'яті можуть прописуватися довільні дані за довільними адресами. Якщо в область статичних даних програми, що управляє, запишеться хоч один байт помилкових даних, то програма коректно працювати не буде!
Крім того, ускладненню перехідного процесу безпосередньо сприяють індуктивні та ємнісні навантаження – двигуни, насоси відкачування та циркуляції, клапани, тахогенератори, конденсатори тощо. Напруги на цих елементах в момент перебігу перехідного процесу можуть досягати більшої амплітуди (!), виводячи з ладу як сам елемент, так і весь ланцюг управління, аж до мікроконтролера.
Пам'ятайте, що термін служби та якість роботи техніки безпосередньо залежать від умов експлуатації.
Техніка повинна знаходитися в приміщенні, де середньорічна відносна вологість не перевищує 50%.
У сирому приміщенні в електричних компонентах через оксиди, крім поганого контакту, з'являються паразитні провідності, і як наслідок - збій в системі самодіагностики, або гірше - прогар силових ланцюгів між собою, що тягне за собою коротке замикання і подальші загоряння ел. ланцюгів пральної машини.
Між будь-якими праннями необхідно проводити годину перерви, щоб індуктивні навантаження, що не мають додаткового охолодження, змогли охолонути до кімнатної температури.
При постійному перегріві, в результаті лінійного температурного розширення, з обмоток двигуна відбувається злущування ізоляційного шару, що призводить до паразитної провідності між обмотками двигуна, і подальшого перегріву та виходу його з ладу.
Потрібно навчитися правильно диференціювати тип тканини по відношенню до програм прання.
У сучасних машинах вбудовані різні програмні алгоритми прання та віджиму для різних типів тканини. Потрібно розуміти, що різний тип тканини має різну гігроскопічність і різну швидкість віддачі води при віджимі. Не можна прати, наприклад, махрові рушники на програмах для синтетики або делікатних програмах, де програмні алгоритми підготовки до віджиму сильно урізані, і в такому випадку основні динамічні вузли пральної машини отримують сильні навантаження.
Особливу увагу потрібно приділяти миючому засобу
Через неякісні миючі засоби відбувається підвищене піноутворення. Піна під час прання збільшуючись в об'ємі проходить через канали паровідведення, заливаючи електричні з'єднання, що призводить не тільки до повного виходу приладу з ладу, а ще й до займання.
Ніколи не залишайте прилад, що працює без нагляду!
Коли ви йдете з дому або лягаєте спати, обов'язково відключайте прилад від ел. мережі та системи водопостачання.
Ніколи не приймайте душ або ванну з включеним в мережу бойлером або пральною машиною, якщо не впевнені в надійності або наявності у вас ел. заземлення, та пристрої захисного відключення(!)
Ніколи не торкайтеся електроприладу включеного в мережу без взуття або тримаючись (облакаючись) на ванну, змішувач, стояк опалення.
Залучайте до ремонту лише кваліфікованих фахівців. Нинішня економічна ситуація така, що маса взагалі некомпетентних людей беруться за м'яко кажучи, не свою справу не розуміючи фізичних принципів механіки, термодинаміки, електротехніки та електроніки. Такі дилетанти (іноді самі того не підозрюючи) завдають великої шкоди користувачеві та його техніці.
При ремонті ніколи не виключайте із ланцюга в пральній машині захисний замок завантажувального люка (УБЛ). Особливо в машинах із фронтальним (боковим) типом завантаження.
Якщо ремонтник пропонує "зробити замок безпосередньо", тобто. в обхід системи захисту – краще відмовтеся від його послуг! Знайте - якщо під час операції віджиму у відкритий люк засунути, наприклад, руку, то її миттєво відкрутить і відірве! Це не перебільшення! Не будьте так самовпевнені, думайте про дітей.
Деякі власники інтернет-магазинів, переслідуючи свої "шкурні" інтереси, виготовляють та розповсюджують примітивні відеоролики з самостійного ремонту техніки, тим самим збільшуючи кількість майстрів-одноденок, які часом прирікають своїх клієнтів на величезний ризик завдати шкоди своєму здоров'ю (а іноді й життю!). ) та їх близьких та сусідів!
Ось невелика добірка наслідків порушень правил експлуатації та самодіяльності некомпетентних ремонтників:
Не вважайте цю інформацію за спробу навести на Вас параною. Справа в тому, що матеріали з яких виготовлена пральна машина при горінні дуже токсичні і, крім шкоди від пожежі, є великий ризик отримати отруєння продуктами горіння.
В останні роки ця проблема лише збільшує свої масштаби. З боку держави відсутні будь-які методи та механізми впливу та виправлення ситуації, що склалася. Відсутнє ліцензування видів ремонтної діяльності, замовчування реальних масштабів нещасних випадків з цієї проблеми. Часто люди не розуміють, яку небезпеку є електричний струм і наскільки небезпечно використовувати електроприлади без дотримання елементарних норм техніки безпеки, заземлення та захисних пристроїв відключення
- УЗО, УДТ .
Будьте пильні та залучайте до ремонту техніки лише кваліфікованих фахівців.
09 серпня 2020
Оригінальні насоси Ascoll з кріпленням на 3 саморізи
Насос Ascoll для пральної машини Оригінал. Модель старого зразка з довгим корпусом. Котушка – мідь. 1240180065. Краще стартують при зниженій напрузі. Купити 292087 Насос Ascoll (M108) 1240180065
09 серпня 2020
Надійшли у продаж ремкомплекти амортизаторів Bosch / Siemens для 00673541
442112 Ремкомплект амортизаторів Bosch / Siemens для 00673541 (90N / 185мм)